Po páde

Autor: Zuzana Bodnárová | 31.10.2011 o 14:16 | (upravené 31.10.2011 o 14:23) Karma článku: 7,48 | Prečítané:  1063x

V roku 2010 sme volili s veľkými očakávaniami. S očakávaniami zmeny. Zmena prišla, no ani sme sa nenazdali, a už odchádza. Politici, do ktorých sme vložili dôveru, že Slovensko preSmerujú, svoju zodpovednosť nezvládli. Krajina sa tak rúti do ďalších volieb, v ktorých sa všetko vráti pravdepodobne do starých koľají.

 

Ľudia, ktorí túto koalíciu volili, sú teraz sklamaní a zmätení. Aj ja som. Priznám sa, že neviem, koho budem krúžkovať v nasledujúcich voľbách. A či vôbec pôjdem voliť. Hoci by som rada, chcem byť zodpovedný občan, keď nám už naši rodičia pred vyše dvadsiatimi rokmi vyštrngali túto možnosť. Len si už nie som istá, či to má význam, keď vidím, že asi všetci sa prístupom k pomyselnému válovčeku stávajú rovnakými. A ideály sú zrazu... fuč.

Čo Richardovi Sulíkovi kvitujem je to, že svoj názor ohľadom požičiavania Grécku naozaj zastával už pred voľbami v roku 2010. Aj keď tu už nešlo len o Grécko. Ja ako ekonomický a politologický laik nedokážem zrelo posúdiť dôsledky prijatia či nepriatia eurovalu. No vidím, že SaS položila vládu, do ktorej sme vkladali nádeje a euroval je prijatý tak či onak. Stálo im to za to? Z môjho pohľadu všetko, čo dosiahli, bola len možno nechcená, no predsa len prihrávka na smeč Smeru. A Robert Fico si v pozadí celého toho cirkusu mädlí ruky a alibisticky si ich demonštratívne umýva. Veď to vraj nie sú jeho problémy.

Ak by neohlásila svoj odchod z politiky, tak by som pravdepodobne volila Ivetu Radičovú. Hoci je jasné, že vodcovskými a manažérskymi schopnosťami neoslnila. A že ju množstvo ľudí považuje za hysterickú ženskú, ktorá nemá v politike čo robiť. No ako jedna z mála sa snažila priniesť na politickú scénu nevídané prvky. Slušnosť a transparentnosť. Nie všetky jej kroky boli správne. Aj ona je len človek, hoci „tam hore" sa tie chyby posudzujú ináč. Ale verím, že pani Radičová konala podľa svojho svedomia a s pocitom zodpovednosti voči občanom a krajine.

Neostáva nám nič iné, ako sledovať najbližšie kroky ľudí, ktorí nás ešte stále zastupujú vo vedení štátu a dúfať, že to od marca nebude ešte horšie ako doteraz.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Harabin uniká disciplinárnym trestom

Sudcovi hrozí pokuta, preradenie na súd nižšieho stupňa, ale aj strata talára. Kolegovia ho zatiaľ ani raz neuznali za vinného.

KOMENTÁRE

Ako Danko začal mať problém s kebabom

Keď to hovoril Breivik, vraveli sme, že mu straší vo veži.


Už ste čítali?